Tekashi 6ix9ine Kimdir?

Bu içeriği okuyarak Tekashi 6ix9ine ile ilgili kafanızda bulunan tüm soru işaretlerini kaldırabilirsiniz. Gerçek ismi Daniel Hernandez olan 6ix9ine 1996 yılının Mayıs ayında Brooklyn bölgesinde doğmuştur. Çetelerin ve suç oranının yüksek olduğu Brooklyn'de kendisini bekleyen gelecekten habersiz bir şekilde yaşıyordu. Sosyal medyada yer alan videolarında çocukken hiçbir şeyinin olmadığından bahseden ve annesinin sokaktan topladığı ayakkabıları giymiş olan Tekashi 6ix9ine günümüzde dünya çapında en başarılı hip hop sanatçılarından biridir. Parçaları Billboard'da birçok kez birinciliği yakalamıştır. Spotify'da 13.575.805 aylık dinleyiciye sahiptir ve en çok dinlenen şarkısı Nicki Minaj'la ortak çalıştığı "FEFE" olmuştur.

Tekashi 6ix9ine Nasıl Ünlü Oldu?

Tekashi 6ix9ine'ın ünlü olmasında birçok faktör bulunmasına rağmen en etkileyici olan şey hip hop sektöründe bambaşka bir tarza imza atmış olmasıdır. Daha önceden kimsenin denemediği tarzda agresif ve hype dolu bir enerjiyle müzik yaparak büyük kitlelere ulaşmayı başardı. Mantıklı zamanlarda mantıklı projelerde yer alarak kitlesine canlılık kazandırdı. İlk ün kazandığı şarkısı "GUMMO" Billboard'da 12. sıraya yerleşti, bir sonraki projesi ise ilk ayda 43.000.000 dinlendi. İlk şarkısı "GUMMO" yu oynatma tuşuna basarak dinleyebilirsiniz.

6ix9ine Hapis Cezası

Tekashi 6ix9ine acımasız bir çete üyesiyken işlediği suçlardan dolayı 2 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Cezasını azaltmak için bütün işlediği suçları reddederek diğer çete üyelerinin işlediği suçları kanıt olarak sunmuştur. Aslında kendisine yöneltilen ilk suçlamalar cinayete teşebbüs, silahlı soygun, ateşli silah bulundurma ve taşıma ve tehlikeli bir silahla saldırıları içeriyordu. Savcılar, Tekashi 6ix9ine'ın masum bir seyirciyi yaralayan bir silahlı saldırı düzenlediğini iddia ediyordu. Bu nedenle 37 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı, fakat diğer çete üyelerini ele vermesi cezasını 2 yıla indirdi. 2020 yılının başlarında Covid-19'un ortaya çıkışıyla astım hastalığı nedeniyle erken tahliye edilerek cezası ev hapsine dönüştürüldü.

6ix9ine'ın Albümleri

  • Tekashi69
  • Day69: Graduation Day
  • DUMMY BOY
  • TattleTale

En Popüler Şarkıları

BILLY

FEFE

TROLLZ

GUMMO

 

6ix9ine Feat Massaka

2019 yılının Aralık ayında Türk rap müzik sanatçısı Massaka 6ix9ine ile işbirliği yaparak "Toxic" isimli bir parça çıkardı. Şarkı dinleyen kişiler tarafından oldukça beğenildi, YouTube'da yüksek bir beğenme oranı kazandı. Bu şekilde 6ix9ine ilk kez bir Türk sanatçıyla düet yapmış oldu ve Türk dinleyiciler için saygınlığını arttırdı. Şarkıyı linke tıklayarak dinleyebilirsiniz.