Ezhel Hakkında Genel Bilgiler

Ezhel kimdir ve nereli gibi kafanıza takılan soru işaretlerinin cevapları buradadır. Ezhel'in biyografisi ve hayatı birçoğunuzun düşündüğünden çok daha farklı olabilir. Gerçek ismi Ömer Sercan İpekçioğlu olan Ezhel 1990 yılında Ankara'nın Çankaya ilçesinde dünyaya gelmiştir. Boyu 1.68'dir ve 62 kilo ağırlığındadır. Ailesi hakkında pek çok şey bilinmemesine rağmen sosyal medyada yaptığı açıklamalarda babasını hiç görmediğini açıklamıştır. Şimdiki zamandaki sevgilisi 2016 yılında Fildişi Sahili Güzellik Yarışması'nda birinci seçilen Abiba Bakayoko isimli bir kadındır.  2017'de çıkardığı "Müptezhel" isimli albümle adeta piyasayı sallamış ve Türkiye'de rap müzik kültürünü resmen ünlendirmiştir. Günümüzde kendisi Türkiye'nin en çok dinlenen rap müzik sanatçısıdır. Ezhel kelimesi Osmanlıca'da dalgın ve çok gaflette bulunan demektir. Ankaralı olması Ankara için büyük bir gurur kaynağıdır. Spotify'da 3.957.907 aylık dinleyici sayısına sahiptir ve en çok dinlenen şarkısı Murda'nın da içinde olduğu "AYA"dır.

Ezhel'in Rap Müzik Kariyeri

Ezhel amacına ulaşmak için en çok çabalayan sayılı insanlardan biridir. Birçok enstrümana ilgi duymasına rağmen kariyeri olarak rap müziği tercih etmiştir ve çalışmalarına durmadan devam etmiştir. Lise yıllarında okula giderken bile yanında sürekli bir gitar taşıdığı bilinir. İlk şarkısı Kaptan Flow ve HAZAR ile birlikte yaptığı "Polisi Ara" dır, bu şarkı çıktığı dönemde Ais Ezhel olarak tanınıyordu ve bu şarkı günümüzde Spotify'da yoktur. Toplumda ilk kez büyük ses uyandırdığı single 2017 yılında çıkardığı "İmkansızım" olmuştur. Aynı yılda "Müptezhel" isimli bir albüm çıkarmıştır ve bu albüm Türkiye'nin en çok dinlenen albümleri arasına girmiştir.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_column_text]

Ezhel Neden Tutuklandı?

"Müptezhel" albümünün içindeki bazı şarkılar nedeniyle 2018 yılında Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri Ezhel'i gözaltına aldı. Şarkıların uyuşturucuya özendirdiği ve uyuşturucu reklamı yaptığı iddia ediliyordu, ancak Ezhel bunun bir suç olduğunu bilmediğini ve pişman olduğunu söylemiştir. Duruşmanın sonucunda herhangi bir ceza almamıştır ve beraat etmiştir. Olaydan sonra Ezhel'in şöhreti arttı, daha fazla kişi tarafından tanınmaya başlandı ve insanların Google'a "Ezhel Kimdir" yazma oranı artış gösterdi.

Stüdyo Albümleri

Müptezhel

Lights Out

Made In Turkey

 

En Popüler Şarkıları

  • Aya (Feat Murda)
  • Bi Sonraki Hayatımda Gel (Feat Murda)
  • Geceler
  • Allah'ından Bul
  • Şehrimin Tadı