Shawty Ne Demek

Günümüzün rap şarkılarında oldukça fazla kullanılmaya başlanan "shawty" kelimesi günden güne daha popüler bir hal alıyor. Özellikle Murda ve Ezhel'in 2019'un Eylül ayında yayınlanan "AYA" parçasıyla herkes shawty kelimesinin ne demek olduğunu merak etmeye başladı. Eskiden argo bir kelime olarak bilinen bu kelime günümüzde çoğu rap müzik sanatçıları tarafından kullanılıyor. Bu içeriğimizde sizlere bu kelimenin aslında demek olduğunu ve tarihçesini açıklayacağız. Keyifli okumalar dileriz! Hip Hop kültürü veya rap müziğe aşinalığınız yoksa içeriklerimizi okumanızı tavsiye ederiz.

 
 
Shawty Kelimesinin Tarihçesi

Shawty kelimesi ABD'nin Georgia eyaletinin Atlanta şehrinde ortaya çıkmıştır. Geçmişteki kullanımı İngilizce'deki "shorty" kelimesinin bir türevidir, birçok anlamı olan bu kelime özellikle kısa olan insanlar için kullanılıyordu. Bu argo lakap erkek, kadın, çocuk farketmeden hemen hemen kısa olan her bireye takılabiliyordu. Günümüzde bile kullanımı tartışmalı olan shawty kelimesi herkesin hoşuna gitmeyebilir, çünkü eskiden aşağılayıcı olarak kullanılan bir kelimenin şimdiki zamanda iltifat olarak düşünülmesi kafa karıştırıcıdır. Kelimenin kullanımı koşullara ve kullandığınız kişiye göre farklı değerlendirilir. Shawty ne demek bilmiyorsanız bu kelimeyi kullanmayın.

Günümüzde Shawty Ne Demek?

Shawty ne demek sorusu şimdiki zamanda bile tartışmalıdır. Shawty kelimesinin İngilizce çeviri anlamı "güzel" demektir. Günümüzde erkekler çekici olarak gördükleri kadınlara shawty kelimesini kullanırlar, çünkü kadınların boyları erkeklere göre daha kısadır. Aslında günümüzde iltifat olan bu kelime, geçmişteki kullanımından dolayı bazı kadınlar tarafından hoş karşılanmayabilir. Eğer ABD'de yaşayan bir kadın olsaydınız bu kelimeyi sıklıkla erkekler tarafından duymanız mümkün olurdu, fakat kelimeyi nasıl yorumladığınız size kalmış. Bu kelimenin genellikle erkekler tarafından kullanıldığı için Ariana Grande'nin "You Are My Only Shawty" şarkısı herkesi şaşırtmıştır. Shawty kelimesinin Almanca'da ne demek olduğunu merak ediyorsanız tıklayın.

Shawty Kelimesini Sık Kullanan Türk Sanatçılar

Murda
Ezhel
Khontkar
Organize
UFO 361

 

Shawty Kelimesinin Kullanım Şekli

Eğer ABD'de yaşayan bir erkek olsaydınız bu kelimeyi ne zaman kullanmanız veya kullanmamanızın gerektiğini bilmek isteyebilirdiniz. Bu kelimeyi isterseniz Türkiye'deki kız arkadaşlarınıza da kullanabilirsiniz, fakat bu kelime Türkiye'de pek bilinmediği için şu anki durumda kullanmanız önerilmez.

Shawty Kelimesi Ne Zaman Kullanılmalıdır

  • Yakından tanıdığınız biri, eşiniz veya sevgiliniz için kullanabilirsiniz.
  • Tanıdığınız veya tanımadığınız birinin fotoğraflarına yorum yaparken iltifat amaçlı kullanabilirsiniz.
  • Birine iltifat etmek için günlük hayatta kullanabilirsiniz. Yorumlama şekline göre çok hoşuna gidebilir.

Shawty Kelimesi Ne Zaman Kullanılmamalıdır

  • Neredeyse hiç tanımadığınız birine bu kelimeyi kullanmamalısınız.
  • İş görüşmeleri veya arkadaşça konuşmalarda bu kelimeyi kullanmamanız önerilir.
  • Birini aşağılamak veya saygısızlık göstermek için bu kelimeyi kesinlikle kullanmamalısınız.

Shawty Nasıl Okunur?

Shawty kelimesinin okunuş şekli ülkeden ülkeye göre farklılık göstermektedir. Dünya üzerinde birçok kelimenin yazılışının aynı, fakat okunuşunun çok farklı olduğu bilinen bir şeydir. Shawty kelimesi İngiltere'de "şovty" diye okunurken Amerika Birleşik Devletleri'nde "şaudi" olarak okunmaktadır. Kültürler arasında farklılık olduğu gibi kelime anlamı ve telaffuzlarda da farklılık olabilmektedir, fakat bu kelimenin anlamı iki ülkede de aynıdır.

Shawty Kelimesinin Kullanıldığı Bilinen Şarkılar

Murda & Ezhel - AYA
Plies & T Pain - Shawty
Gucci Mane - Money Bag Shawty
50 Cent - In Da Club
Lil Wayne & Static Major - Lollipop
Flo Rida & T Pain - Low

 

Shawty Kelimesi Neden Rap Parçalarında Sık Kullanılmaktadır?

Shawty kelimesinin çoğu rap parçasında bulunduğu bilinir. Fakat bu kelimenin ne demek olduğunu bilmeden kullanan sanatçılar da vardır. Kelimenin anlamını bilmeden kullanan sanatçılar genellikle diğer rap müzisyenlerinden esinlenerek kullanmaktadır. Bu olayın ortaya çıkması durumunda sanatçı oldukça gülünç bir durumla karşılaşabilir. Ancak kelimenin anlamını bilerek kullanan rap müzisyenleri genellikle sevgilisine veya etrafındaki karşı cinslere çağrıda bulunmak için bu kelimeyi kullanır. Bu kelime hip hop kültüründe ağızdan ağıza yayılmıştır.

Shawty Kelimesinin Farklı Şivelere Göre Söylenişi

Shawtie
Shorty
Shortie
Mack
Spit
GF
Hottie

 

 

 

Sunday,Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday
January,February,March,April,May,June,July,August,September,October,November,December
Not enough items available. Only [max] left.
Browse WishlistRemove Wishlist
Shopping cart

Your cart is empty.

ürün satın al

Add Order Note Edit Order Note
Add A Gift Wrap
Estimate Shipping
Add A Coupon

Estimate Shipping

Do you want a gift wrap? Only

Add A Gift Wrap

Add A Coupon

Coupon code will work on checkout page