Vio Kimdir

Vio Kimdir hakkında kafanıza takılan tüm soruları bu içeriğimizde cevaplayacağız. Asıl ismi Aşkın Mert Şalcıoğlu olan Vio, 2000 yılında İstanbul'da doğmuştur. Rap müzikle çocukluğundan beri ilgilenmekteydi ve Hip Hop kültürü onun hayat felsefelerinden biriydi. O kadar beğeniliyordu ki, Türkiye'nin en iyi rap yıldızlarından biri olmaya adaydı, çünkü yayınladığı şarkılarıyla geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştı.

Vio, Türkiye'nin hip hop kültüründe eskiden beri bilinirliğe sahiptir, fakat önceki dönemlerde sektörün kariyer sahiplerinden biri değildi. Müzik kariyerine Tepki MOB grubuyla devam etmeye karar vermişti. Kendisi vefat etmiş olsa bile ruhunu hayatta tutmak için MOB grubu hala adına albümler çıkarmaktadır.

Vio Neden Öldü?

Vio'nun ölüm sebebi doktorlar tarafından ani kalp durması olarak tanımlanmıştır. Birçok kişi ölümünün uyuşturucu madde kullanımı ile ilgili olduğunu iddia etse de bu söylemler doğru değildir. Saati tam olarak bilinmemektedir, gecenin geç saatlerinde acil servise kaldırıldığı söylenmektedir. Bu kadar yetenekli bir rap yıldızının böyle genç bir yaşta vefat etmesi tüm rap müzik hayranlarını şaşkınlığa uğrattı. 1 Haziran 2018'de İstanbul Beylikdüzü Kavaklı Camiinden kaldırılan naaşı öğle namazı sonrası defnedilmiştir. Birçok ünlü rapçi sosyal medyadan taziye mesajları göndermiştir. Mekanın cennet olsun Vio.

En Çok Bilinen Şarkıları

Vio - Rolex (2021)
Vio & Ceza - Yanyol (2020)
Vio & Aspova - İçinde (2020)
Vio & Tepki & Patron - Her Gece (2020)
Vio & Burry Soprano & Tepki - Zehirli Melodiler (2019)
Vio - Varoş (2019)

 

Pazar,Pazartesi,Salı,Çarşamba,Perşembe,Cuma,Cumartesi
Ocak,Şubat,Mart,Nisan,Mayıs,Haziran,Temmuz,Ağustos,Eylül,Ekim,Kasım,Aralık
Stoklar azalıyor. En fazla [max] adet ürün mevcut.
İstek listesinde araİstek listesinden çıkar
Alışveriş sepeti

Sepetiniz boş.

ürün satın al

Başka bir not ekle Sipariş Notunu Düzenle
Hediye Paketi Yap
Kargo Ücretini Tahmin Et
Hediye Çeki Ekle

Kargo Ücretini Tahmin Et

Hediye paketi yapmak ister misiniz? Sadece

Hediye Paketi Yap

Hediye Çeki Ekle

Kupon kodunuz ödeme sayfasında çalışacaktır.